Zajęcia na wtorek – Ja Kocham, Ty kochasz, my kochamy! Dzisiaj najpiękniejszy dzień w roku dla każdej mamy!!!

Witajcie przedszkolaki! 😊

Ja Kocham, Ty kochasz, my kochamy! Dzisiaj najpiękniejszy dzień w roku dla każdej mamy!!! 👩‍🦰💐❤️

Zapraszamy do wspólnej zabawy 🙂

💐 Na początek zabawa rytmiczna „Bijące serduszka” – określanie położenia serca w klatce piersiowej, wyczuwanie jego rytmicznego bicia, naśladowanie bicia za pomocą tupania, klaskania.

❤️❤️❤️

Dzieci po lewej stronie klatki piersiowej próbują swoją dłonią wyczuć bijące serce. Słuchają też bicia serca innych domowników, przykładając ucho do klatki piersiowej mamy, taty, siostry czy brata. Następnie opiekun zachęca dziecko/ci do biegania, skakania, robienia przysiadów, wymachów rąk i nóg. Prosi dziecko/ci, aby po ćwiczeniach znowu sprawdziły, jak bije ich serce (szybciej, głośniej, mocniej). Dzieci ponownie za pomocą klaskania i tupania naśladują miarowy rytm pracy serca.

💐 „Kocham moich rodziców, bo…” – rundka słowna, wymienianie powodów, dla których kocha się swoich rodziców, pogłębianie więzi rodzinnych 👨‍👩‍👧‍👦

Dzieci siedzą w zamkniętym kręgu – jeśli to możliwe. Rodzic prosi, żeby dziecko/ci zastanowiło/-ły się, dlaczego kochają swoich rodziców. Każde dziecko powinno zamknąć na chwilę oczy i przypomnieć sobie, co rodzice robią dla nich, jak okazują im miłość, jak się poświęcają. Po chwili można rozpocząć rundkę. Każde dziecko kolejno dokończy zdanie: Kocham moich rodziców, bo… Opiekun powinien zachęcić dzieci do tworzenia własnych wypowiedzi. Warto zwrócić uwagę na niematerialny aspekt miłości rodzicielskiej.

💐 „ Życzenia dla mamy”- nauka piosenki ❤️

Mama uśmiecha się ciepło jak słonko

Mama zawsze przytuli

Bajkę opowie pogłaszcze po głowie

I dziurę zaszyje w koszuli

Niech nam żyją wszystkie mamy

Dziś życzenia im składamy

Bo tak bardzo je kochamy

Całujemy i ściskamy

Mama nie gniewa się nigdy na dzieci

Zawsze o nich pamięta

Ty też dla mamy bądź taki kochany

Na co dzień nie tylko w święta

Niech nam żyją wszystkie mamy

Dziś życzenia im składamy

Bo tak bardzo je kochamy

Całujemy i ściskamy x2

💐 „Całus dla Ciebie, całus dla mnie” – zabawa matematyczna z liczeniem, rozdawanie po równo, rozdawanie po jeden.

Dziecko/ci siedzą na dywanie. Rodzic kładzie pośrodku trzy misie: mamę, tatę i synka. Opowiada o nich:

To moja rodzina: mama, tata i brat. Bardzo ich kocham. Każdemu daję całusy. Całus dla mamy, całus dla taty, całus dla brata (przy każdym misiu nauczyciel kładzie jednego liczmana, dzieci przeliczają, ile ma każdy z nich).

Kiedy jestem szczęśliwa, rozdaję dużo całusów. Całus, całus dla mamy (dwa liczmany), całus, całus dla taty (dwa

liczmany) i tyle samo dla brata (kładzie jeden). Ile całusów ma mama? Czy brat ma tyle samo? (po przeczącej odpowiedzi opiekun dokłada jednego liczmana). Czy teraz ma tyle samo? Policzcie.

Następnie opiekun rozdaje dzieciom sylwety (lub obrazki) trzech niedźwiadków (mama, tata, synek) i liczmany w kształcie ust. Prosi, aby dzieci dały wszystkim po jednym całusie, po dwa całusy, tyle samo co ja (kładzie po dwa, trzy liczmany przed swoimi sylwetami). Dzieci układają liczmany przed swoimi sylwetami, przeliczają, ile kto dostał całusów.

💐 „ Dla mamy”- znajdź czas aby przygotować dla mamy laurkę ❤️

Czekamy na Wasze prace w komentarzu pod postem 😃