Zajęcia na poniedziałek – 08.06.2020 – Papuga

Dzień dobry Przedszkolaki! 😃

Głównym tematem tego tygodnia będą zwierzęta egzotyczne 🦜🐅🐆 Wyruszymy w daleką podróż, by poznać te piękne, dzikie zwierzęta.

W dniu dzisiejszym porozmawiamy o papugach 🦜🦜🦜 To najchętniej hodowane w domu ptaki. Są piękne, kolorowe i mądre. Za chwilę poznacie je bliżej 🙂

🦜 Na początek posłuchajcie wierszyka „Papuga” J. Brzechwy. Zachęcam do nauczenia się go na pamięć.

Papużko, papużko,

Powiedz mi coś na uszko.

Nic nie powiem, boś Ty plotkarz,

Powtórzysz każdemu, kogo spotkasz.

Czy podobał się Wam wiersz?

Teraz wysłuchajcie kilku ciekawostek o papugach 🦜🦜🦜

Istnieje około 372 różnych gatunków papug. Większość z nich żyje w obszarach tropikalnych. Papugi to jedne z najinteligentniejszych ptaków na świecie. Niektóre gatunki potrafią naśladować ludzką mowę. Papugi mają mocne skrzydła, silny zaokrąglony dziób. Posiadają bardzo zwinne nogi, mogą manipulować pokarmem, podając go sobie do dzioba. Można powiedzieć, że u papug nogi pełnią rolę rąk. Wszystkie papugi są jaskrawo zabarwione. Żywią się zarówno roślinnością, jak i mięsem, choć większość z nich preferuje pąki, owoce, kwiaty, nasiona, owady.

Przyjrzyjcie się tym pięknym ptakom (zdjęcia poniżej) – dzieci zwracają uwagę na ich ubarwienie (podają nazwy kolorów).

🦜 Chciałabym, abyście posłuchali jakie odgłosy wydają papugi

🦜 „Papugujące papugi”- zabawa naśladowcza.

Dzieci to papugi. Rodzic pokazuje określony ruch lub wypowiada określone zwroty, a „papugi” papugują, np. machanie skrzydełkami, dreptanie z nogi na nogę, skinienie głową, lub powtarzają zwroty: pa-pu-ga, ga-du-ła.

🦜 Przypomnijcie sobie piosenkę „Papuga kolorowa” przy której wiele razy się bawiliśmy

🦜 „Papuga” – zabawa plastyczna.

Wykonajcie papugę według własnego pomysłu z dostępnych artykułów papierniczych. Poniżej przykładowe prace 🦜🦜🦜

Źródło: Internet, wyd. Nowa Era

Kolorowego dnia. Do jutra 🙂🙂🙂