Zajęcia na piątek – Rodzina

Dzień dobry w Piątek! 😃

Tydzień Rodziny dobiega końca.

Powiedzmy sobie zatem o członkach naszej rodziny. Niech każdy z was zastanowi się jakich ma członków rodziny.

Stwórz model rodziny na podstawie fotografii.

A teraz wykonaj ćwiczenia:

☑️Podaj imiona najbliższych członków rodziny.

☑️Opowiedz, kto wchodzi w skład Twojej rodziny.

☑️Przelicz osoby, które z Tobą mieszkają i pokaż na palcach odpowiednią liczbę.

☑️Ułóż zdjęcia od najstarszej do najmłodszej osoby i odwrotnie.

☑️Jeśli jest to zdjęcie grupowe to postaraj się wymienić osoby od najstarszej do najmłodszej.

☑️Odpowiedz kto jest twoją rodziną: mama, sąsiad, brat, dziadek, Pani w przedszkolu, babcia, lekarka, tata, koleżanka.

Czy słyszeliście kiedyś jak śpiewają Wasi rodzice lub inni członkowie rodziny?

Jeżeli nie to zaproście ich do wspólnej zabawy wokalnej! Jak śpiewa mama? Jak śpiewa tata? Siostra? Brat? Babcia? Dziadek?

Ustal jakim głosem śpiewają Twoi najbliżsi – niskim czy wysokim? 👩‍🎤👨‍🎤🎤🎧

Ruch to zdrowie, więc teraz zabawa na sportowo!

Wyścig na wysokich obcasach – zabawa naśladowcza. Poproś rodzica o włączenie muzyki, gdy słyszysz muzykę maszerujesz po pokoju, gdy muzyka cichnie udajesz, że chodzisz na obcasach tak jak Twoja mama.

A teraz, gdy już złapałeś oddech to poproś kogoś o przeczytanie wiersza dla mamy i taty i odpowiedź na pytania. Chętne dzieci zachęcamy do nauki wierszyka na pamięć!

Powodzenia 🙂