Zajęcia na piątek – Kopciuszek

Witajcie! 😃

Tydzień przygód z bajkami dobiega końca!

Zatem przenieśmy się dziś do magicznego świata pewnej księżniczki!

Zgadnijcie jakiej:

Jaka to dziewczynka

ma roboty wiele,

a na pięknym balu

gubi pantofelek?

Oczywiście, że to świat Kopciuszka! 😉 👸

👠 Na początek przypomnijmy sobie baśń o Kopciuszku.

👠 Po zapoznaniu się z baśnią odpowiedzcie na pytania:

🔘Jak macocha i jej córki traktowały Kopciuszka?

🔘Dlaczego macocha i jej córki nazwały dziewczynkę Kopciuszkiem?

🔘Co zrobiła wróżka aby Kopciuszek mógł pójść na bal?

👠 Ćwiczenia koordynacji wzrokowo- ruchowej – Kopciuszek:

W jednym pudełku znajdują się klocki w dwóch kolorach. Zadaniem dzieci jest posegregować klocki, aby w każdym pudełku były klocki w jednym kolorze.

👠 „Kopciuszek sprząta” – opowieść ruchowa

Kopciuszek śpi przy kominku. Rano wstaje zakłada swoją podarta sukienkę, buciki i zabiera się do sprzątania. Na początek wyciera kurze z szafek, następnie zmywa podłogę. Musi jeszcze poprasować suknie swoich sióstr na bal. Macocha karze ugotować dziewczynie obiad. Kopciuszek biegnie do studni po wodę na zupę. Niesie ciężkie wiadro z wodą. Nalewa wodę do garnka i wrzuca warzywa. Dziewczynka miesza zupę. Po obiedzie zmywa naczynia, zamiata. Potem myje jeszcze okna. Musi wspiąć się na palce aby umyć je dokładnie. Wieczorem jest bardzo zmęczona i kładzie się spać przed kominkiem.

👠 Praca plastyczna „Piękny Kopciuszek” – projektowanie maski Kopciuszka.

Przygotujcie sylwety maski Kopciuszka . Waszym zadaniem jest zaprojektowanie według własnego pomysłu maski Kopciuszka. Technika dowolna. Użyjcie swojej wyobraźni i kreatywności!

Młodsze dzieci mogą wykonać tę pracę wyklejając plasteliną lub malując farbami paluszkami 😉

Dla chętnych również kolorowanka do druku 😉

Nie zapomnijcie podzielić się z nami efektem Waszej pracy w komentarzu pod postem 😃