👨🎓👩🎓Zajęcia dydaktyczne 👨🎓👩🎓
🤩🤩29.04.2020 „Wyruszamy na wirtualną wycieczkę po Polsce. Poznajemy godło Polski.”🤩🤩
Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci!🥰🥰🥰
Zajęcia dydaktyczne przygotowane przez Panie zawierają wskazówki i instrukcje ich wykonania. Na pewno efekty Waszej pracy będą zachwycające!🥰
💕💕💕BARDZO PROSIMY RODZICÓW o przesyłanie i zamieszczanie w komentarzach pod zajęciami zdjęć z domowego zacisza – jak Państwo wspaniale pracujecie z Dziećmi i wspólnie realizujecie zadania 😍 Będzie nam bardzo miło widzieć ponownie uśmiechy naszych podopiecznych 💕💕💕 Dzięki zamieszczaniu przez Państwa zdjęć zbudujemy miłą interakcję Dzieci – Rodzic – Nauczyciel i pomimo pracy na odległość, udzielimy sobie wzajemnie wsparcia – potrzebnego teraz nam wszystkim 🥰 Dziękujemy!😍
🤩🤩29.04.2020 „Wyruszamy na wirtualną wycieczkę po Polsce. Poznajemy godło Polski.”🤩🤩
🌷🌷🌷
Potrzebne materiały:
💐💐💐Podróż po Polsce: komputer (do odtworzenia prezentacji multimedialnej), mapa Polski, krzesła, plastikowy talerzyk, kredki, klej.
💐💐💐Godło Polski: rolka po papierze toaletowym, klej, farby, biały, czerwony i żółty papier.
💕💕💕LINK DO PREZENTACJI:💕💕💕
https://drive.google.com/file/d/1tUPHfSBauAOx53BwXrWpgxTUEQbiXR6C/view?usp=sharing
💐💐💐Przebieg zajęć:💐💐💐
🌷🌷🌷Zajęcia rozpoczniemy od zagadki:
„Pytanie nietrudne – każdy to przyzna, jak się nazywa nasza Ojczyzna?” ( Polska )
🌷🌷🌷Dziś wybierzemy się w „Podróż po Polsce”. Do zajęć można wykorzystać załączoną prezentację multimedialną. Poznane nazwy miast oraz zabytków przedszkolaki mogą powtarzać bądź wyklaskiwać, dzieląc na sylaby.
🌷🌷🌷Zwiedzać nasz kraj będziemy wirtualnym samochodem.
Do przygotowania zabawy potrzebujemy: krzesełka dla uczestników (siedzenia w samochodzie) oraz plastikowy talerzyk (imitujący kierownicę). Dziecko wciela się w postać kierowcy – trzyma kierownicę, pozostali domownicy siedzą na krzesełkach za kierowcą. Wszyscy gotowi? Ruszamy w góry… Podczas podróży dzieci mogą naśladować odgłosy jadącego samochodu.
🌷🌷🌷Pierwszy przystanek – południe Polski. Rodzic wskazuje dziecku miejsce na mapie, określa kolor, jakim są zaznaczane góry na mapie. Dziecko koloruje dolną część mapy. Starsze przedszkolaki przyklejają na mapie wyraz „GÓRY”. Rodzic może dodatkowo porozmawiać z dzieckiem na temat gór, zwierząt i przyrody typowej dla tego terenu.
Po wykonaniu zadań wsiadamy do samochodu i ruszamy dalej…
🌷🌷🌷Drugi przystanek – Kraków. Rodzic wskazuje na mapie Kraków. Wyjaśnia jego rolę w historii Polski (dawna stolica, siedziba królów). Rodzic może również opowiedzieć o najważniejszych zabytkach miasta (Wawel, Smok Wawelski, Kościół Mariacki, Sukiennice).
Krótki odpoczynek w Krakowie, proponuję małą przekąskę i ruszamy dalej.
🌷🌷🌷Trzeci przystanek – Warszawa. Rodzic wskazuje na mapie stolicę Polski. Wyjaśnia znaczenie miasta w dziejach Polski. Rodzic może i tu opowiedzieć dziecku o najważniejszych zabytkach Warszawy (Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Pomnik Króla Zygmunta, Pałac w Łazienkach, pomnik „Małego Powstańca”). Dzieci kolorują pozostałą część mapy na zielono. Starsze zaznaczają na mapie stolicę naszego kraju (napis Warszawa).
Po zwiedzaniu ruszamy w dalszą podróż. Tym razem kierujemy się nad morze. Wsiadamy do samochodu i ruszamy do Gdańska.
🌷🌷🌷Ostatni przystanek. Dzieci zaznaczają na mapie morze Bałtyckie (kolorują ten obszar na niebiesko). Starsze dodatkowo przyklejają wyraz: morze. I w tym punkcie rodzic może opowiedzieć dziecku o odwiedzanym mieście (Długi Targ, Pomnik Neptuna, Ratusz, Żuraw)
Kończymy naszą podróż. Wracamy do domu. Rodzic może wskazać dziecku na mapie, miejsce, w którym mieszkamy (okolice Poznania).
🌷🌷🌷🌷🌷🌷W drugiej części zajęć poznamy kolejny symbol naszego kraju. 🌷🌷🌷🌷🌷🌷
🌷🌷🌷Zaczynamy od zabawy dydaktycznej, która polega na dokończeniu zdań:
Naszą ojczyzną jest…
Stolicą Polski jest…
Flaga polska jest…
I ostatnie najważniejsze dziś zdanie:
Nasze godło narodowe to…
Jeżeli dzieci nie znają odpowiedzi rodzic proponuje zagadkę:
🌷🌷🌷“W górach mieszka wielki ptak. To jest naszej Polski znak
Zobaczysz go kiedyś może, to jest przecież biały…” (orzeł )🌷🌷🌷
🌷🌷🌷Gdy dzieci rozwiążą zagadkę rodzic pokazuje dziecku godło, omawia kolory. Ilustrację dzieci mogą pokolorować kredkami bądź farbami.
🌷🌷🌷Na zakończenie proponuję wykonanie pracy plastyczno-technicznej.
🌷🌷🌷Aby wykonać orła dzieci postępują zgodnie z instrukcją:
– oklejają na biało rolkę po papierze (młodsze mogą pomalować farbami),
– na czerwonej kartce odciskają swoje dłonie (pomalowane białą farbą),
– na środku (pomiędzy odciskami dłoni) przyklejają białą rolkę,
– następnie dorysowują farbami brakujące elementy,
– na koniec przyklejają koronę i dziób (można te elementy również namalować)
💐💐💐Gdy prace będą już gotowe dzieci mogą zamienić się w piękne, białe orły i w rytm spokojnej muzyki poruszać się, niczym prawdziwe orły na wietrze.💐💐💐
💐💐💐 Miłej pracy 💐💐💐