Zajęcia dydaktyczne :) 2.06 :)

👨‍🎓👩‍🎓Zajęcia dydaktyczne 👨‍🎓👩‍🎓

💝💝 Temat tygodnia: “Dzień Dziecka” 💝💝

🤩🤩 2.06.2020 „Mój kolega z Afryki” 🤩🤩

Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci!🥰🥰🥰
Zajęcia dydaktyczne przygotowane przez Panie zawierają wskazówki i instrukcje ich wykonania. Na pewno efekty Waszej pracy będą zachwycające!🥰

💕💕💕 Potrzebne materiały: opakowanie po jajkach, farby plakatowe, pędzel, papier kolorowy, taśma, nożyczki, pisaki.

🥰🥰🥰 Przebieg zajęć:
Podczas dzisiejszych zajęć dzieci poznają nowego kolegę, który pochodzi z Afryki. Celem naszych zajęć będzie uświadomienie przedszkolakom różnorodności kulturowej na świecie oraz doskonalenie sposobu wypowiadania się przedszkolaków.

🌸🌸🌸Zaczynamy od przeczytania dzieciom listu:
🌞🌞🌞
Drodzy Przyjaciele!
Przesyłam Wam pozdrowienia z mojego rodzinnego kraju, z Ugandy.
Mam na imię Joseph Lwevola i mam 9 lat.
Chciałbym Wam o sobie opowiedzieć. Mam też do Was pytania.

Moje imię nadała mi babcia. W moim kraju, w Ugandzie, ludzie mają po dwa imiona: jedno chrześcijańskie (ja mam Józef – Joseph), a drugie ugandyjskie.
🌞🌞🌞

❤️❤️❤️Zadanie 1: powiedzcie mi, jak Wy macie na imię? Może też macie dwa imiona? Czy wiecie, kto Wam wybrał imię?

Mieszkam z moją rodziną w domu – lepiance krytej słomą. Razem ze mną mieszkają moi rodzice i dziadkowie. Mam czworo rodzeństwa.

❤️❤️❤️Zadanie 2: powiedzcie, gdzie Wy mieszkacie, jak wygląda Wasz dom i kto z Wami mieszka?

Lubię zajmować się zwierzętami i grać w piłkę nożną. Z rodzeństwem często śpiewamy i przygotowujemy przedstawienia. Dużo pomagam dziadkowi: koszę wysoką trawę, karczuję krzewy, pomagam przy ścinaniu drzew. Pomagam też w domu, w polu i przy zwierzętach. Karmię kozy liśćmi sorgo. Pomagam również mieszkańcom mojej wioski w pracach w ogrodzie.

❤️❤️❤️Zadanie 3: powiedzcie, jak wy spędzacie czas i czy też pomagacie innym?

Mój dzień w Afryce, gdy idę do szkoły, wygląda tak: wstaję o 7 rano, myję się, wkładam mundurek i jem śniadanie. Przed szkołą karmię jeszcze zwierzęta. Do szkoły idę pół godziny piaszczystą drogą. W szkole się uczę, jem obiad. Gdy mam czas wolny lubię grać z kolegami w piłkę. Po szkole pomagam w domu i w polu. Wieczorem jem kolację i idę spać.

❤️❤️❤️Zadanie 4: opowiedzcie, jak wygląda Wasz dzień?

Na koniec chciałbym Wam opowiedzieć o moim hobby: bardzo lubię robić zabawki. Z drutu zrobiłem samochód i wózek, z butelek i kory bananowca piłkę do gry. Mam też inne zabawki, które zrobiłem sam.

❤️❤️❤️Zadanie 5: opowiedzcie, jak wy lubicie się bawić i czy również lubicie robić zabawki?

Rodzic czyta dziecku treść listu, a zadaniem przedszkolaków jest odpowiedzenie na pytania chłopca. Zachęcamy do wypowiadania się pełnymi zdaniami.

🌞🌞🌞W drugiej części zajęć proponuję aby dzieci same wykonały ekologiczne zabawki. Jako inspirację zamieszczam zdjęcia zabawki: żółwia. Zachęcam jednak przedszkolaki do użycia wyobraźni i wykonania zabawek według ich pomysłów.

🌞🌞🌞Do zrobienia żółwia potrzebne będą: opakowanie od jajek, farby plakatowe, pędzel, zielony papier, taśma, nożyczki, pisaki. Szczegółowy sposób wykonania żółwia zawarty jest na zdjęciach. Wycinamy z zielonego papieru: głowę, nogi i ogon. Rysujemy oczy, uśmiech. Pudełko po jajkach malujemy farbami na zielono. Wklejamy wycięte elementy i zabawka jest już gotowa.

🌸🌸🌸Życzę wspaniałej zabawy przy tworzeniu ekologicznych zabawek! 🌸🌸🌸

💕💕💕 MIŁEJ PRACY 💕💕💕

lp