Zajęcia dydaktyczne :) 10.06 :)

👨‍🎓👩‍🎓Zajęcia dydaktyczne 👨‍🎓👩‍🎓

💝💝 Temat tygodnia: “Coś się skrada, coś szeleści, dżungla sto tajemnic mieści” 💝💝

🤩🤩 10.06.2020 „Gdzie kto mieszka?” 🤩🤩

Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci!🥰🥰🥰
Zajęcia dydaktyczne przygotowane przez Panie zawierają wskazówki i instrukcje ich wykonania. Na pewno efekty Waszej pracy będą zachwycające!🥰

💕💕💕
Rozmowa na temat różnych miejsc zamieszkania egzotycznych zwierząt.

🐅🐅🐅Sawanna to obszar, na którym rzadko pada deszcz. Rosną tam głównie wysokie trawy. Gdzieniegdzie można zobaczyć krzewy i drzewa.

🐫🐫🐫Pustynia to bezludny obszar całkowicie lub prawie całkowicie pozbawiony roślinności i wody. Drzewa i trawę można zobaczyć jedynie w oazach, gdzie są źródła. Na pustyni w dzień jest bardzo gorąco, niczym w piekarniku, a nocą chłodno. Pustynia może być piaszczysta lub skalista.

🦍🦍🦍Dżungla to wilgotny las tropikalny, w którym żyją liczne dzikie zwierzęta. W dżungli jest ciepło i wilgotno, bo często padają tam deszcze. Roślinność jest tak bujna, że trudno przejść – trzeba sobie wycinać drogę maczetami, czyli specjalnymi długimi nożami.

💕💕💕Dzieci wraz z rodzicami dopasowują gatunki zwierząt do odpowiedniego obszaru:

🐘🐘🐘
Żyrafa, słoń, małpa, antylopa, wielbłąd, wąż, hipopotam, lew, tygrys, puma, kameleon, krokodyl, skorpion
🐘🐘🐘

💕💕💕Ćwiczenia według P . Dennisona
🤩🤩🤩 „Kapturek myśliciela” – dzieci siadają na dywanie . Najpierw pokazują rodzicom palec wskazujący i kciuk u prawej i lewej ręki . Następnie tymi palcami delikatnie masują brzegi uszu, zaczynając od góry . Ćwiczenie powinno być wykonywane w ciszy i skupieniu .

🤩🤩🤩Ruchy naprzemienne – dzieci stoją, uginają i podnoszą lewe kolano, którym dotykają łokcia prawej ręki . Po opuszczeniu nogi podnoszą prawe kolano, łącząc je z łokciem lewej ręki . Kilkakrotnie powtarzają ćwiczenie .

🤩🤩🤩„Słoniowa trąba” – dzieci stoją, prawą ręką chwytają czubek nosa, a lewą przekładają przez dziurę, którą utworzyła prawa ręka . Po wykonaniu tego ćwiczenia zmieniają ręce . Teraz muszą lewą ręką chwycić nos, a prawą przełożyć przez powstały otwór .

🤩🤩🤩„Leniwe ósemki” – rodzice rysują na dużej kartce papieru leniwą ósemkę, tłumacząc, jak się to robi, skąd zaczyna i gdzie kończy . Następnie dzieci stoją w pewnej odległości od rysunku i patrząc na ósemkę, próbują ją kreślić wyprostowaną ręką w powietrzu . Zaczynają od środka, prowadzą rękę do góry w lewą stronę, następnie w dół, przecinają środek, by „narysować” jej prawą część . Ruch ręki powinien być coraz bardziej płynny i swobodny . Po kilku powtórkach dziecko zmienia rękę .

🤩🤩🤩„Relaks” – dzieci kładą się na podłodze, oddychają swobodnie . Nabierają powietrza nosem, a wydychają je ustami . Wdechy i wydechy są spokojne i długie .

🤩🤩🤩Zabawy matematyczne
– Ile bananów jest na palmie?
-Tworzenie 3 palm i 30 bananów z kolorowego papieru .
-Rodzic mówi dziecku ile bananów ma rosnąć na palmie, dziecko przelicza i zwiesza na palmie tyle bananów o ile prosi rodzic. (stopień trudności zależy od wieku dziecka)
-Przyklej na każdej palmie tyle bananów, aby na każdej było : dla maluchów 5, dla średniaków 7, dla starszaków 10 .

💕💕💕MIŁEJ PRACY💕💕💕