Zajęcia dydaktyczne :) 8.06 :)

👨‍🎓👩‍🎓Zajęcia dydaktyczne 👨‍🎓👩‍🎓

💝💝 Temat tygodnia: “Coś się skrada, coś szeleści, dżungla sto tajemnic mieści” 💝💝

🤩🤩 8.06.2020 „Spotkanie z egzotycznymi zwierzętami” 🤩🤩

Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci!🥰🥰🥰
Zajęcia dydaktyczne przygotowane przez Panie zawierają wskazówki i instrukcje ich wykonania. Na pewno efekty Waszej pracy będą zachwycające!🥰

💕💕💕 Czytanie opowiadania. Rozmowa na temat treści utworu.

💕💕💕 Szukanie w książkach, atlasach wiadomości, obrazków na temat dżungli.

💕💕💕„Spotkanie z małpką” – ćwiczenia ortofoniczne:
Rodzice opowiadają historyjkę o małpce, a dzieci naśladują zachowanie zwierzątka:
🌸🌸🌸
Małpka podskakuje i wyciąga wysoko łapki – chce zerwać z drzewa banany. Zerwała pierwszego banana i zjada (dzieci układają usta w ciup, stukają zębami) . Był pyszny, małpka oblizuje się (oblizują usta w kółeczko) i głaszcze po brzuszku (głaszczą się po brzuchach) . Zerwała drugiego banana i próbuje go wepchnąć całego do buzi (dzieci maksymalnie rozciągają usta w szerokim uśmiechu, potem wysuwają usta do przodu, robiąc ryjek) . Zjadła owoc ze smakiem, starannie przeżuwając (wykonują okrężne ruchy złączonymi wargami) . Sok bananowy trochę skleił jej buzię, więc nie może się swobodnie oblizywać, ale jej język potrafi kręcić piruety nawet w zamkniętej buzi (wykonują ruchy okrężne językiem przy zamkniętych ustach) . Najedzona małpka położyła się, by chwilę odpocząć. Zasnęła, oddycha bardzo głęboko (wdech nosem, wydech ustami z głośnym wypuszczeniem powietrza „fuuuuuu”) . Uśmiecha się leciutko – na pewno śnią się jej słodkie banany (dzieci uśmiechają się)

💕💕💕 Nauka piosenki:

🌞https://youtu.be/ZpslBSmV7Lg 🌞

🌸🌸🌸
Dżungla, dżungla, taka wielka dżungla,
poplątane zwoje dzikich lian.
Mieszka sobie w bambusowej chatce
Ambo Sambo wielkiej dżungli pan.

Ref: Strusie mu się w pas kłaniają,
Małpy na ogonach grają.
Ambo tu, Ambo tam, Ambo tu i tam.

Ambo, Sambo doskonale znam go,
węża się nie boi ani lwa.
Dla swych dzikich, leśnych ulubieńców,
w dłoni coś smacznego zawsze ma.
Ref: Strusie mu się w pas kłaniają,
Małpy na ogonach grają.
Ambo tu, Ambo tam, Ambo tu i tam.

❣️ Wykonanie karty pracy ❣️

💕💕💕 MIŁEJ PRACY 💕💕💕