Propozycje zabaw na środę :)

Kochane „Słoneczkowe Przedszkolaki”!

To już nasz kolejny dzień w poszukiwaniu oznak wiosny.
Do zajęć trzeba przygotować kolorowe farby, pędzel, mały karton, białe kartki papieru, przybory do rysowania.
Wiosna, kojarzy nam się z jakim kolorem ? ………….. wiadomo – zielonym 😃

Zadanie I.
„Barwne plamy”.
Dzieci malują kartki różnymi odcieniami koloru zielonego, próbują uzyskać kolor zielony ze zmieszania farb innych kolorów. Na koniec podają przepis na kolor zielony.

Zadanie II.
„Zielone zagadki warzywne”.
Odgadywanie zagadek, poznanie właściwości odżywczych zielonych warzyw.

Rodzic/opiekun czyta treść zagadki:
Zielone łódeczki, w nich małe kuleczki.
Gdy się ugotują, każdemu smakują.
(groch)

Każdy odgadnie tę zagadkę,
ma biały korzeń i zieloną natkę.
(pietruszka)

Z soczystych liści złożona,
okrągła głowa zielona.
(kapusta)

Latem w ogrodzie wyrósł zielony,
a zimą w beczce leży kiszony.
(ogórek)

Po odgadnięciu zagadek, dzieci podają instrukcje, w jaki sposób narysować dane warzywo. A teraz drodzy rodzice potrzebna jest Wasza pomoc  Waszym zadaniem jest narysowanie warzywa zgodnie z instrukcją podaną przez dziecko.

Zadanie III.
„Zielony Świat”.
Wszystkie kolory zieleni jakie udało Wam się uzyskać ze zmieszania farb, możecie wykorzystać w tym zadaniu.
Potrzebny jest mały karton, który pomalujemy cały na różne odcienie zieleni paluszkami. Możecie zaprosić do wspólnej zabawy kogoś z rodziny

Zadanie IV. Dla ochotników 😍💪
Jeżeli masz podwórko, poszukaj pięć rzeczy w kolorze zielonym, które znajdują się na Twoim podwórku, jeżeli nie masz podwórka, to spójrz przez okno i znajdź pięć odcieni koloru zielonego.

Życzymy wspaniałej zabawy  Do zobaczenia jutro! 😃😍